Being the most known Turkish trademark in the property sector.

Being the most known Turkish trademark in the World intellectual property sector.

LET'S CALL YOU NOW

You can contact our professional consultants.

Do You Want To Work With Us?

Do You Want To Be Our Team-mate?

Apply
OUR REFERENCES

The Best Ones Which Prefer Us

Gaziantep İnka Patent Marka Tescil Firması

Marka Tescili Nedir?

İşletmelerin ürün veya hizmetlerinin, bir başka işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan sembollerden, sözcüklerden, renklerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret ve sembollere Marka denir. Peki marka tescili nedir? Gaziantep Marka Tescili nerede yapılır? Marka tescili, marka üzerindeki haklarınızı ispatlayan ve marka ihlalini engelleyen en önemli araçtır. Tescil ettirdiğiniz markanız, sahibine geniş bir koruma alanı sağlar. Bir markanın tescil ettirilmesi, benzer bir marka ile anlaşmazlık oluşması halinde daha güçlü bir koruma sağlar. Firmanıza ya da şahsınıza ait markaların tescil edilerek yasal korumaya alınması, size bu markayı tek başına kullanma hakkı verecektir. Özetle, yasal koruma altına alınan bir markayı sizden başka hiçbir firma kullanamaz. Markanızı dilerseniz bir başkasına devredilebilir veya kullanım hakkı verebilirsiniz. Aynı zamanda rehin ve teminat olarak da gösterilebilirsiniz. Genellikle, “marka patenti”, “marka tescili” ya da “isim tescili” olarak bilinen hizmetin tam karşılığı “marka tescili”dir.

Patent Tescili Nedir? 

Patent, daha önce kimse tarafından keşfedilmeyen bir ürün ya da hizmeti ortaya çıkaran kişiye, bulduğu ürün ya da hizmeti belirli bir süre ile üretme, kullanma, satma, ihraç veya ithal etme hakkını elde etme sürecine patent denir. Bilindiği üzere ülkemizde patent başvurusu “Türkiye Patent ve Marka Kurumu” nezdinde gerçekleştirilmektedir. Patent tescili alınan ürün ya da hizmetin bütün hakları patenti alan kişiye veya firmaya aittir. Patenti alınan ürün veya buluş, patent sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz ve üzerinde hak iddia edilemez. Gaziantep Patent Tescili nereden alınır? Eğer bir buluşa imza attıysanız İnka Patent olarak, mutlaka firmamızın uzman kadrosundan yararlanmanızı öneriyoruz. Patent sahibi aksi durumlarda yasal haklara sahiptir. Bütçenize uygun fiyatlarla tüm nitelikli hizmetlerimizde müşterilerimizin memnuniyetini hedefliyoruz.

Marka ve patent danışmanınız olarak hangi bölgelerde hizmet veriyoruz?

Hizmet verdiğimiz bölgeler arasında Ankara ve Gaziantep olmak üzere iki il'de ofisimiz bulunmaktadır. Bölgesel Kahramanmaraş , Diyarbakır , Mardin , Malatya , Şanlıurfa'da marka tescili ve patent tescili , coğrafi tescil firması olarak hizmet vermekteyiz.