Gaziantep'te hizmet veren br firma olmanın yanında aynı zamanda kahramanmaraş marka tescili hizmetinde  yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi ile firmaların marka tescili ve patent başvurularını  sahiplendiriyoruz.

Marka Nedir?

Marka bir işletmeyi logosu, sembolü, ismi, ibaresi veya işlevi gibi özellikleri ile diğer işletmelerden ayırır. Günümüzde var olan marka akımı ile herkes tarafından tanınan ve güven kazanmış markalar tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Marka olabilmenin birinci kuralı özgün ve daha önce düşünülmemiş olması gerekir. Peki özgün ürün ya da hizmetinizin başkaları tarafından haksızca çalınırsa ne yapmalıyız? İşte tam da bu noktada Marka Tescili sizlere büyük avantaj sunuyor.

Marka Tescili Nedir?

Diğer işletmelerden farklı ve özgünlüğü ile ayrılan markanın yasal olarak korunmasıdır. Marka Tescili sahibi olduğunuz ürün ya da hizmetin üçüncü şahıslar tarafından haksızca kullanımı ve fikir hırsızlığına karşı korumaktadır. Tüm hakları ve sorumluluğu ile üzerinize aldığınız markanızın kurumsal kimliğinin yasal olarak tüm hakları saklanır ve belgelenir. Kahramanmaraş Marka Tescili ve Patent Tescili olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Marka tescilinde en önemli nokta işin resmiyette ve yasal olmasıdır. Büyütmek ya da geliştirmek istediğiniz işletmenizin marka tescili ve patent tescili kuşkusuz eksik olmamalıdır. Kahramanmaraş Marka Tescil ve Patent Tescil hizmetleri ile alakalı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kahramanmaraş Marka Tescili Ücretleri Nelerdir?

Türk Patent ve Marka kurumu tarafından ücretler belirlenir ve her yıl güncellenir. Yapılan işlemler resmidir ve yapılacak işlemler için zorunludur. Markanın sunduğu ürün ya da hizmet sınıfına göre farklılık gösterir ve rekabet alanına göre farklı fiyatlar alınmaktadır. Tescili yapılacak olan ürün ya da hizmetin ücreti rekabet alanıyla orantılı artış gösterir. Ücretler tescillenecek marka için işlem başı alınmaktadır. Markanız tescillendikten sonra belgeleriniz için harç ücreti yatıracaksınız. Yatıracağınız harç ücreti Resmi Belge Harcı başvuru ücretlerinden ayrı olarak tescil işlemlerinin sonunda ödenir. Yatırılmaması durumunda yapılan işlemler iptal edilip, işlemler için ödemiş olduğunu ücretlerin iadesi yapılmayacaktır. Başvuru sonrası tescil başvurusu, başvurunun yayınlanması, başvuru itirazlarının incelenmesi, istenen belgelerin eksiksiz olması gibi aşamalardan geçmektedir ve 6 ya da 8 aylık süreçtir. Yapılacak işlemler uzun süreçli ve zor görünse de yapılacak işlemler sağlam temel oluşturacaktır. Kahramanmaraş Marka Tescili ücretleri ile ilgili bilgi almak ve merak ettikleriniz hakkında bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Markalaşmanın yükseldiği bu dönemde markaların kopyalanması kolay hale gelmeye başlamıştır. Verilen emek ve yapılan yatırımları çöp olmaya iten bilgi ve emek hırsızlarına karşı Marka Tescil konusunda Kahramanmaraş Marka Tescili, İnka Patenti tercih ediyor. Uzman kadromuz ile siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve markanızı korumak için buradayız.

Kahramanmaraş Endüstriyel Tasarım Tescili Nedir?

Yatırım yaptığınız ve emek verdiğiniz markanızın diğer markalardan ayıran sembol, logo, isim, çizgi, renk gibi unsurların sadece size ait olduğunu, sizin markanıza özel olduğunu, düşünüyorsanız Endüstriyel Tasarım Tescili sayesinde fikrinizin çalınmasının ve kullanılmasının önüne geçebilirsiniz. Tasarım tescili yaptırdığınızda Marka tescilinde olduğu gibi lisans verebilir ve satabilirsiniz.

Patent Belgesi Nedir?

Daha önce düşünülmemiş fikir ve bulunmamış buluşlar için verilen belgedir.  Patent Belgesi buluşun ya da fikrin çalınmaması ve taklit edilmemesi ve yaşanacak mağduriyetin önüne geçmek için sizlere hizmet vermektedir. İstediği zaman fikir ve buluşunuzu paylaşabilir ve satışa sunabilirsiniz.

Faydalı Model Belgesi Nedir?

Faydalı model belgesi, yeni bir sistemdir. Sanayiye uygulanabilen fikri üreten kişiye koruma ve 10 yıl süre buluş konusu üretme ve pazarlama imkanı sağlayan bir sistemdir. Küçük ve orta ölçekli sanayicilerin geliştirdikleri küçük buluşlarını, fikir hırsızlığından korumak amacıyla bir belgedir. Süresi 10 yıldır. Faydalı Model Belgesi bütçeye uygundur ve zaman tasarrufu sağlar. Ekonomik devamlılığınıza yardımcı olur ve taklit edilme ihtimalinizi azaltır. 

Kahramanmaraş Patent Tescil yaptıran firmaya tescil alanında bilinçli davranıp markanın satma, kullanma, pazarlama, çoğaltma gibi haklara sahip olduğunu gösteren belgesini almak için yardımcı oluyor. Rakiplere karşı güç kazandıran Kahramanmaraş Patent Tescil markanın değerini arttırıyor, orijinallik ve saygınlık sağlıyor.

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.